Dla niepełnosprawnych

Informacje dla niepełnosprawnych dotyczące sprzętu ortopedycznego rehabilitacyjnego pomocniczego typu wózki inwalidzkie elektryczne aktywne specjalne dziecięce stabilizujące plecy i głowę oraz pionizatory dynamiczne statyczne dla dzieci i dorosłych łóżka podnośniki foteliki rehabilitacyjne. Dodatkowo kwestie refundacji NFZ dofinansowania PCPR oraz przepisów zmian w prawie pracy.

Sytuacja niepełnosprawnych w ostatnich latach

Trybunał, rozpatrując w zeszłym roku wniosek posłów PiS, uznał, że uzależnienie świadczenia pielęgnacyjnego dla opiekuna dorosłej osoby niepełnosprawnej od wieku, w którym powstała ta niepełnosprawność, jest niezgodne z konstytucją.

– Na pewno sytuacja niepełnosprawnych w ostatnich latach zmieniła się, natomiast nie dla wszystkich grup, nie dla wszystkich środowisk osób niepełnosprawnych. Więc na pewno trzeba będzie się pochylić też nad tymi środowiskami, które są najbardziej pokrzywdzone i ich sytuacja jest ciągle bardzo trudna – ocenił wiceminister.

Pytany o ewentualne zmiany w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – również kadrowe – Michałkiewicz uznał, że jest za wcześnie, by o tym mówić.

Nowy rząd nowy  pełnomocnik rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

W rządzie Beaty Szydło został sekretarzem stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych objął Krzysztof Michałkiewicz. Jest on posłem z okręgu lubelskiego nieprzerwanie od 2005 roku, działał w lokalnych organizacjach społecznych, m.in. w Lubelskim Towarzystwie Dobroczynności, Lubelskim Stowarzyszeniu Organizatorów Pomocy Społecznej, Lubelskim Obserwatorium Problemów Społecznych.

Schody w mieście bariery architektoniczne

Zawsze głośno jest gdy zostanie zrobiony jakiś podjazd lub udogodnienie dla niepełnosprawnych to chyba dobrze ponieważ takie sprawy są godne pochwały. Jest jednak idealnych miast pod względem braku barier dla osób niepełnosprawnych chyba nie ma.

Posłowie a Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Prawie dwadzieścia lat od czasu ustanowienia Dnia Osób Niepełnosprawnych, co na przestrzeni dwóch dekad zmieniło się na lepsze a jaki sprawy pozostają tylko pustymi frazesami? Bla bla bla tak wiele już zrobiliśmy dla niepełnosprawnych… aż by się chciało powiedzieć – czego oni jeszcze chcą?

Twórczość osób niepełnosprawnych

Nie zamieniaj serca w twardy głaz… otwierajmy serca w codziennym życiu.